32,2234$% -0.11
34,9331€% 0.17
40,5695£% 0.07
2.445,79%0,57
4.012,00%1,02
฿%
Ł%
Ξ%
%
Torbalı Belediyesi çiftçilerin mağdur olmaması ismine ova yollarındaki çalışmalarına devam ediyor. Belediye grupları yüzlerce zeytin üreticisinin kullandığı Ayrancılar Fevzi Çakmak Mahallesi Karacakoyun Mevkiinde yol temizleme ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor.
Son iki yılda ilçe genelinde 327 bin tonluk asfalt döken Torbalı Belediyesi, çiftçilerin mağdur olmaması ismine ova yollarındaki çalışmalarına da devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü takımları tarafından merkeze uzak mahallelerde yürütülen çalışmalar kapsamında Ayrancılar Fevzi Çakmak Mahallesi Karacakoyun ve Kabaağaç mevkilerinde yol temizleme ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Bilhassa zeytin üreticisinin ağır olduğu bölgede çiftçilerin ova yollarını kullanırken daha rahat etmeleri sağlandı. Yaklaşık 10 kilometrelik alanda yürütülen çalışmalar, kısa müddette sona erecek. Öte yandan hummalı çalışmanın devam ettiği bölgeyi dün Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin de ziyaret etti. Tekin’e ziyaretinde Torbalı Belediye Lider Yardımcısı Yavuz Selim Özgan, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Mustafa Yıldırım, İnönü Mahalle Muhtarı Ahmet Evran ve Ayrancılar Mahalle Muhtarı Veysel Yeşilyurt da eşlik etti.
TEKİN: ÜRETİCİMİZE DAYANAK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Bölgede yürütülen çalışmaları inceleyen Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, Torbalı Belediyesi olarak üreticinin sürekli yanında olduklarını belirtti. Tekin, yaptığı açıklamada “İlçenin dört bir yanında yürüttüğümüz yol çalışmalarımız devam ediyor. Son iki yılda ilçe genelinde 327 bin ton asfalt döktük, dökmeye de davam edeceğiz. Çalışmalarımız yalnızca ilçe merkezinde değil, dağ ve ova yollarında da devam ediyor. Belediye takımlarımız şuanda Fevzi Çakmak Mahallesi Karacakoyun ve Kabaağaç mevkilerinde yüzlerce üreticinin kullandığı ova yollarını yeniliyor. Üreticimizin daha rahat bir biçimde hasat yapabilmesi için yollarımızı hem genişletiyoruz hem de düzeltiyoruz. Ayrıyeten döşediğimiz büz ve koruge boru hatları ile yağışlar nedeniyle oluşabilecek taşkınların da önüne geçeceğiz. Torbalı Belediyesi olarak üretime, emeğe ve üreticimize dayanak olmaya devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.