32,2234$% -0.11
34,9331€% 0.17
40,5695£% 0.07
2.445,79%0,57
4.012,00%1,02
฿%
Ł%
Ξ%
%
Tokat’ın Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle merasim düzenlendi.
Sulusaray Kaymakamlık binasındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Zakir Alma, burada yaptığı açıklamada, 24 Kasım 1928’de Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk’e “başöğretmen” unvanının verildiğini hatırlattı.
O günden beri 24 Kasım’ın öğretmenler günü olarak kutlandığını lisana getiren Alma, “Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyoruz.” dedi.
Çok Programlı Lise Konferans Salonu’nda devam eden programda konuşan Kaymakam Vekili Burak Bozkurt da toplumun temel direğinin eğitim olduğunu lisana getirdi.
Konuşmanın akabinde mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin merasimi gerçekleştirildi, öğrenciler tarafından hazırlanan şovlar sunuldu.
Yeşilyurt
Yeşilyurt ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle merasim düzenlendi.
Atatürk Anıtı’na İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Nihat Aymak’ın çelenk sunmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Yeşilyurt Anadolu İmam Hatip Konferans Salonu’nda devam eden programda, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Nihat Aymak, günün mana ve kıymetini belirten konuşma yaptı.
Kaymakam Murathan Cebeci, tüm öğretmenlerin günlerini kutladığını, hayatını kaybeden ve şehit olan tüm öğretmenleri hürmet ve rahmetle andığını lisana getirdi.
Yeşilyurt ilçesine 1988 yılında birinci kurucu müdür olarak atanan ve ilçeye beş yıl hizmet veren Muzaffer Duyum’un Öğretmenler Günü’nü kutlayan Kaymakam Cebeci, Muzaffer Duyum’a yaptığı hizmetleri için armağan takdiminde bulundu.
Öğrenciler tarafından hazırlanan şovların sunulmasının akabinde program sona erdi.