32,2234$% -0.11
34,9331€% 0.17
40,5695£% 0.07
2.445,79%0,57
4.012,00%1,02
1979036฿%0.9675
2634.09Ł%1.18711
94851Ξ%1.05824
16.4%0.48426
Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü teröristlerin taciz ateşi sonucu şehit düşen Piyade Teğmen Duabey Onur Öztürkmen’in ismi Gaziantep’in Nizip ilçesindeki okulda oluşturulan kütüphaneye verildi.
İlçedeki Abdulhamit Han Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yer alan kütüphanenin yenilenmesi ve genişletilmesi için çalışma başlatıldı. Bu kapsamdaki çalışmalara, 2022 yılında şehit düşen Şehit Teğmen Öztürkmen’in silah arkadaşları da katkıda bulundu.
Piyade Teğmen Duabey Onur Öztürkmen’in isminin verildiği kütüphane çalışmaların akabinde hazır hale getirildi.
Nizip Kaymakamı Osman Uğurlu, açılışta vatan için canını feda eden şehitlere minnettar olduklarını söyledi.
Şehitlerin isimlerinin yaşatılmasının gelecek kuşaklar için kıymetine işaret eden Uğurlu, “Burada okuyarak ve öğrenerek vakit geçirecek olan öğrencilerimiz, birebir vakitte şehidimizi de yad etmiş olacak. Bu nedenle şehidimizin unutulmaması ismine yapılan bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Şehidin annesi Gülcan Öztürkmen ise kütüphanenin üretiminde katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Oğlunun isminin verildiği kütüphaneden yeni kuşakların faydalanacak olmasından duyduğu memnunluğu lisana getiren Öztürkmen, “Benim şehidim okumayı seven, vatanını, ülkesini seven bir insandı. İnşallah burada okuyacak çocuklarımız da onun üzere vatanına milletine sadık olurlar. Benim buradan anne ve babalardan bir isteğim olacak, ne olur evlatlarını hoş bir formda yetiştirsinler.” diye konuştu.
Baba Kedere Öztürkmen de kütüphanede ülkeye yararlı jenerasyonların yetişmesi temennisinde bulundu.
Açılışa Nizip Belediye Lider Yardımcısı Mehmet Demir, İlçe Jandarma Kumandanı Binbaşı Volkan Özcan ile öteki ilgililer katıldı.