32,2234$% -0.11
34,9331€% 0.17
40,5695£% 0.07
2.445,79%0,57
4.012,00%1,02
฿%
Ł%
Ξ%
%
Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle etkinlikler düzenlendi.
Milli Egemenlik Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde başlayan kutlamalar, 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi Konferans Salonu’nda devam etti.
Şehit Ali Anar Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa Kaymakam Abdullah Selim Parlar, Belediye Lideri Serhat Oğuz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Programda ilçede vazife yapan en genç ve en kıdemli öğretmenler konuşma yaptı, “Öğretmen deyince aklınıza ne geliyor” röportajının görüntüsü gösterildi.
Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin ettiği, halkoyunları gösterisi, müzik dinletisi, emekli olan öğretmenlere hizmet erdem dokümanının verilmesinin akabinde program sona erdi.
Program sonunda davetliler, “Öğretmenler Günü” isimli fotoğraf standını gezdi.