32,2234$% -0.11
34,9331€% 0.17
40,5695£% 0.07
2.445,79%0,57
4.012,00%1,02
1974654฿%0.37906
2636.24Ł%2.08687
94535Ξ%0.70332
16.4%1.05873
Gönüllü anneler, çocuklarıyla birlikte broşür dağıtarak boykot daveti yaptı
EDİRNE – İsrail’in Gazze’ye yönelik taarruzlarına reaksiyon göstermek emeliyle istekli olarak çalışma yapan iki anne çocuklarıyla birlikte hazırladıkları broşürleri vatandaşlara dağıtarak farkındalık oluşturdu.
Edirne’de yaşayan Meryem Demir ve Ceylan Altıntaş, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı akınların sona ermesi için başlatılan protestolara ek olarak kendileri de çalışma yapma kararı aldı. İsrail eserlerinin boykot edilmesine yönelik broşür hazırlayan iki anne katledilen çocukların saf olduğuna dikkat çekerek vatandaşlara davet yaptı.
Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle kendilerince bir çalışma yapan ve Gazze’de ölen çocukların pak olduğunu belirten anneler, vatandaşlarda farkındalık oluşturmak maksadıyla Saraçlar Caddesi’nde broşür dağıtarak İsrail eserlerini boykot etti.
“Ölen insanlık, meyyit olan bizleriz”
Edirne’de hassaslık ve farkındalık oluşturmak ismine çalışma yaptıklarını söyleyen Meryem Demir, “Örf, lisan, din ayrımı gözetmeksizin biz bu hareketi başlattık. Bu olay öteki ülkelerde de olsa öldürülen insan çocuğudur. Çocuk her yerde çocuktur. Biz bu anlayıştan hareketle broşürleri dağıtmaya karar verdik. Bu son olan olaylardan dolayı artık geceleri uyuyamamaya ve yediğimiz yemeklerden zevk almamaya başladık. Anne olmamızdan ötürü bu canice yapılan katliam bizi harekete geçirdi. Çocuğumun gözü önünde bu cins aksiyonları yapıyorum ki o da bilinçlensin. Empati kurmaya çalıştık. Bizim çocuklarımız da bu türlü olabilirdi. Yarın benim kızımın ya da sizin çocuklarınızın başına da gelebilir. Biz ölen çocukları gördüğümüzde harekete geçmiyorsak asıl meyyit olan bizleriz” tabirlerine yer verdi.