32,2234$% -0.11
34,9331€% 0.17
40,5695£% 0.07
2.445,79%0,57
4.012,00%1,02
1966487฿%-3.24723
2613.21Ł%-2.61958
94100Ξ%-3.70032
16.26%-2.08216
Ankara’nın Çubuk ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle düzenlenen merasimde vazifeye asaleten atanan öğretmenler yemin etti.
Atatürk Parkı’nda İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Halk Eğitim Merkezinde devam eden kutlama programında hürmet duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Programda, müzik öğretmeni Dilek Özbay’ın şefliğinde ve öğrencilerden oluşan koro türküler söyledi. Anadolu köylerine giden öğretmenlerden esinlenilen tiyatro oyunları sahnelendi. Programda şehit öğretmenler de anıldı.
Kaymakam Adem Keleş yaptığı konuşmada, öğretmenlik mesleğinin kutsal, öğretmenlerin hayat uzunluğu hiç unutulmayan bireyler olduğunu söyledi.
Toplumun kalkınması ve gelişmesinde en büyük hissenin öğretmenlerin olduğunu vurgulayan Keleş, “Öğretmenlerimiz eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Başta baş öğretmen Gazi Mustafa Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.” diye konuştu.
Çubuk Belediye Lideri Baki Demirbaş da Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile görev başında şehit olan Aybüke ve Necmettin öğretmen ve terör akınlarında şehit olan tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet diledi.
Programda emekli olan öğretmenlere muvaffakiyet evrakları takdim edildi. Vazifelerine asaleten atanan 13 öğretmen de Türk bayrağına el basarak yemin etti.
Programın sonunda müsabakalarda dereceye giren öğrencilere armağanlar verildi.