32,2234$% -0.11
34,9331€% 0.17
40,5695£% 0.07
2.445,79%0,57
4.012,00%1,02
฿%
Ł%
Ξ%
%
ADANA’da yolun karşısına geçerken arabanın çarptığı Hacer Başıbüyük (65), kaçan şoförün cezalandırılmasını isteyip, “Bana çarptıktan sonra ilgilenseydi, yardım etseydi; şikayetçi olmazdım. Fakat ben yere düşerken yüzüme camdan bakıp, kaçtı” dedi.
Kaza, 20 Kasım’da Seyhan ilçesi İbo Osman Caddesi’nde meydana geldi. Şoförü ve plakası belirlenemeyen araba, fırından ekmek aldıktan sonra yolun karşısına geçmeye çalışan 5 çocuk, 8 torun sahibi Hacer Başıbüyük’e çarptı. Başıbüyük’ün yere düşüp, sürüklendiği kaza sonrası şoför kaçarken, bölgeye sıhhat grupları sevk edildi. Sağ kolu ve burnu kırılan, 2 ayağında da çatlaklar oluşan Başıbüyük, hastaneye kaldırıldı. Tedavisi sonrası taburcu edilen Başıbüyük, polise şikayetçi oldu.
‘KEMİKLERİM İÇİME YANLIŞSIZ BATIYOR’
Hacer Başıbüyük, “Ekmek aldıktan sonra bir gencin yardımı ile yolun karşısına geçmeye çalışıyordum. Genç, yolun büyük bir kısmına kadar bana yardım etti sonra devam etti. O sırada da otomobil çarptı. Çok fazla kanım aktı. Şoför bir anda kaçtı. Etraftakilerin yardımı ile ambulans gelip, hastaneye kaldırdı. Bedenimin sağ tarafı tutmuyor. Kemiklerim güya içime hakikat batıyor. Hiç yerimden kalkamıyorum. Şoförün cezalandırılmasını istiyorum. Bana çarptıktan sonra ilgilenseydi, yardım etseydi; şikayetçi olmazdım. Lakin ben yere düşerken yüzüme camdan bakıp, kaçtı” dedi. (DHA)